O mnie

Kiedy zapytałam „Kim jestem?”, otrzymałam odpowiedź „Pochodnia”.

Maluję z powołania. Tworzę w technice tempery na podobraziach ikonowych, papierze i płótnie. Świat ducha, przyrodę i ludzi traktuję jako przenikające się byty. Moją inspiracją jest natura w każdym znaczeniu tego słowa: jako przyroda i zachodzące w niej procesy, jako siła kształtująca organizmy, ale również jako określone wrodzone cechy człowieka. Motywem przewodnim moich obrazów jest tożsamość rozumiana jako odrębność i wyjątkowość, ale też jako identyczność z innymi. Moje obrazy to zapis emocji i uczuć wyzwolonych przez autentyczne spotkania, przeżycia i miejsca.

Maluję głównie portrety, które nazywam portretami dusz, ponieważ odnoszą się do psyche, wygląd zewnętrzny odsuwając na dalszy plan. Tworzę także na jedwabiu

Mieszkam w Krakowie.

Dorota Szpil
kontakt: dorota.szpil@gmail.com, tel. 608 616 296

Dorota Szpil, Autoportret, 2016

***

Moje artystyczne osiągnięcia

Moja twórczość została trzykrotnie nagrodzona certyfikatem w międzynarodowym konkursie artystycznym organizowanym przez Pinakotekę – muzeum w Wielkim Księstwie Luksemburga.

Na przełomie września i października 2023 brałam udział w Międzynarodowych Targach Sztuki w Wenecji. Podczas trwania targów można było zobaczyć mój obraz „Czas snu”. Ten sam obraz był obecny na targach Future Landscapes/Senses w Medina Art Gallery w Rzymie.

„Czas snu”
Film dzięki uprzejmości Doroty Hołówki i Celiny Levitan
© Itsliquid Group

Współpracuję z domami aukcyjnymi Desa Unicum i Looxon.

2 Comments

  1. Ewa Staszewska

    Apaszka cudo, moje ulubione kolory, świetna jakość, staranne wykończenie. No i ręcznie malowana. Frajda na lata. Gorąco polecam twórczość Pani Doroty, która sama jest uroczą i bardzo życzliwą Osobą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top