Etapy tworzenia najlepiej pokazać na obrazkach, zatem obrazki.
Szal został namalowany dla konkretnej osoby wg wzoru, który zaprojektowałam specjalnie dla niej.
♥
I jeszcze z forum ezotop.pl, co nieco o anemonach:
Anemon (zawilec)
Etymologicznie słowo „anemon” to „kwiat wiatrów”. Korzeń słowa jest indoeuropejski, a ściślej rzecz biorąc – sanskrycki: ani-ti znaczy „dąć” i z niego wywodzi się zapewne grecki anemone, czyli „wiatr”, mający wspólny rdzeń anima i animus. Nazwę swą anemon zawdzięcza temu, że rosnąc na stokach gór rozchyla swoje bladoliliowe płatki pod wpływem pieszczot wiatru.
Anemon to kwiat, który należy ofiarować swojej bratniej duszy – animie dla mężczyzny i animusowi dla kobiet – czyli osobie, z którą, czujemy pokrewieństwo ducha i której chcielibyśmy złożyć wyrazy przywiązania, czułości lub solidarności. Ofiarowując zawilce między 9 a 15 lipca, gdy Słońce znajduje się w znaku Raka, mówimy: „Dziękuję ci za twą obecność, dziękuję za to, że twoja dusza przebywa na Ziemi jednocześnie z moją”.
Zawilec symbolizuje również wytrwałość nagrodzoną. Jeśli więc chcemy kogoś zachęcić do wytrwałości, uporu i cierpliwości, możemy ofiarować mu anemony. W mitologii greckiej kwiat ten jest jednak również symbolem miłosnego rozczarowania, lub utraconej miłości. Anemony wiążą się ze łzami Afrodyty i krwią Adonisa. Żyjący w II wieku p.n.e. poeta bukoliczny Bion ze Smyrny opowiada, że bogini wylała tyle łez, ile Adonis utoczył kropel krwi; z każdej z łez Afrodyty powstała róża, zaś z każdej kropli krwi – zawilec.
(pictiortnaire de la Mythologie grecąue et romaine, Pierre Grimal, Presses Universitaires de France, 1951).